چگونه لینک ۱ گوگل شویم

چگونه لینک 1 گوگل شویم

چگونه لینک ۱ گوگل شویم

چگونه لینک ۱ گوگل شویم : اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید وب سایت خود را نه تنها در صفحه اول گوگل بلکه در لینک اول  مشاهده کنید، تبریک! درست امدید. من تا کنون توانسته ام بیش از ۱۰ سایت در هر زمینه را در صفحه اول گوگل لیست کنم، در این نوشتار می خواهم از تکنیک های جهت بهبود سئو سایت رو نمایی کنم.

در ابتدا بیاید با این مسئله که؛ موتور های جستجو مخصوصا گوگل چگونه کار می کند، شروع کنیم.

 • گوگل (و دیگر موتورهای جستجو) چگونه کار می کنند!

اولین چیزی که درمورد گوگل باید بدانید این است که گوگل اینترنت نیست. هنگامی که با تایپ کلمه در گوگل سایت شما نمایش داده نمی شود، به این معنا نیست که سایت شما در اینترنت نیست چرا که؛ وب سایت شما می تواند در اینترنت بدون نمایش داده شدن به عنوان نتایج برخی کلمات، زندگی کند. با این حال؛ در بعضی از کلمات کلیدی مطمئنا سایت شما نمایش داده خواهد (هرچند در صفحات اول نباشد).

روشی که گوگل و دیگر موتور های جستجو جهت انتخاب و نمایش وب سایت در نتایج خود استفاده می کنند عبارت است از روش ذیل؛

موتورهای جستجو به ویژه گوگل دارای سیستم های کامپیوتری خودکار هستند که در سراسر اینترنت کار می کند و به صورت تصادفی توسط خزنده ها از وب سایت ها دیدن می کنند و از آنها اسکرین شات (تصویر) تهیه می کنند و در پایگاه داده های وسیع و عظیم خود ذخیره می کنند.

جهت تعیین موضوع و عنوان ویژه برای آن صفحه از وب سایت، گوگل از تصویر گرفته شده، هر تعداد کلمات کلیدی و محتوای صفحه (مانند: تصویر، ویدیو، صدا و …) را که بتواند استخراج کند، با دقت می خواند و بعد از این پروسه، گوگل با توجه به مجموعه اطلاعات و داده های جمع آوری شده تصمیم می گیرد که این وب سایت در کدام شرایط (تایپ کدام کلمه کلیدی) و در کدام یک از صفحات قرار بگیرد.

به عبارت دیگر؛ الگوریتم های کامپیوتری گوگل به طور پویا تعیین می کند که کدام وب سایت موجود در اینترنت، بیشتر به کلمه کلیدی یا عبارت تایپ شده مربوط است، سپس اقدام به لیست کردن لینک صفحات مربوطه می کنند، جالب است بدانید فهرست نتایج صفحات وب به عنوان صفحه نتیجه موتور جستجو (Search Engine Results Page) یا به اختصار SERP شناخته می شود.

یک SERP می تواند از چند بخش زیر تشکیل شود که برای وضوح بیشتر می توانید به تصویر مربوطه توجه کنید:

 • بخش بالایی که به طور معمول ۲ تا ۳ لینک اول در لیست نتایج شامل متن آگهی از Ad می باشد که مربوط به کلمات کلیدی جستجو شده می باشد و به عنوان Paid Ads شناخته می شوند.
 • در این بخش، اگر گوگل با تایپ کلمات مورد نظر کاربر فکر کند که او به دنبال یک کسب و کار در حوالی محل کنونی خود است، یک بخش در زیر لینک های تبلیغاتی به نام بسته نقشه محلی (Local Map Pack) اضافه می کند.
 • بخش اصلی SERP در وسط لیست نتایج گوگل وجود دارد که شامل لینک های از صفحات وب می باشد که به طور طبیعی و توسط سئو مناسب سایت توانسته اند رتبه کسب کنند.

 

چگونه لینک 1 گوگل شویم

 • چگونه می توانم سایت خودم را در گوگل جستجو کنم؟!

اولا، شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما در گوگل ایندکس شده است این کار با استفاده از ابزار های مربوطه به سادگی قابل انجام است. برای اینکار در جعبه جستجو گوگل نام کامل دامنه سایت خود را وارد کنید مانند : Farsipsd.ir ، اگر توانستید لیستی از منو های وب سایت خود را در گوگل مشاهده کنید، می توانید مطمئن شوید که گوگل سایت شما را شاخص گذاری کرده است😊، اما اگر نتوانستید وب سایت خود را در لیست نتایج گوگل مشاهده کنید، با مراجعه به لینک http://www.google.com/addurl می توانید صفحات خود را ایندکس کنید و یا می توانید با مشاوره از متخصصین ما و سپردن سئو وب سایت خود به آنها از دیدن نام سایت خود در صفحات اول گوگل اطمینان حاصل کنید.

دوما، گوگل تنها صفحات وبی را که مربوط به کلمه کلیدی مورد جستجو هستند، نمایش می دهد، شما با رعایت اصول زیر می توانید به دیده شدن بهتر وب سایت خود کمک کنید:

 • حفظ چگالی کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود
 • بهینه سازی رابط کاربری
 • استفاده درست از تگ ها
 • عدم استفاده از عکس های بی کیفیت
 • به اشتراک گذاری لینک وب سایت در شبکه های اجتماعی
 • طراحی رسپانسیو

 

سوما، فقط به این دلیل که وب سایت شما در صفحه اول نمایش داده نمی شود، به این معنی نیست که گوگل از نمایش آن صرف نظر کرده است، به صفحات پایین بروید و روی «بعدی» برای صفحه ۲ و .. کلیک کنید. وب سایت شما ممکن است در صفحه ۲، یا جایی در میان باشد.

در مقالات آتی به ادامه همین مبحث خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

Amin-KaizeR

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*